خبرهای ویژه

 • غده تیروئید در فضا چاپ شد!

  غده تیروئید در فضا چاپ شد!

  فضانورد روس برای نخستین بار در فضا با کمک یک پرینتر سه بعدی، بافت زنده را چاپ کرد.

 • العبادی: سفر ترامپ بر خلاف حاکمیت ملی عراق بود

  العبادی: سفر ترامپ بر خلاف حاکمیت ملی عراق بود

  ‘حیدر العبادی’ نخست وزیر سابق عراق با انتقاد از نحوه سفر ‘دونالد ترامپ’ رئیس جمهوری آمریکا، این سفر را بر خلاف عرف دیپلماتیک و روابط با کشوری دارای استقلال و حاکمیت ملی دانست.

 • چشم‌های خیس آخرین گوزن‌

  چشم‌های خیس آخرین گوزن‌

  شاید تنها ۶٠ گوزن ایرانی در جزیره اشک باقی مانده باشد. سه‌سال است که کسی از این گوزن‌ها خبر ندارد و محیط‌زیستی‌ها نگران‌اند؛ نگرانِ پلنگ‌ها و شغال‌هایی که شاید گوساله‌ها را خورده باشند، نگران شوره‌زار ارومیه که بلوط‌ها و بوته‌زارهای سبز جزیره را خشکیده و نمکین کرده، نگران انقراض گوزن‌های زرد ایرانی در جزیره‌ای که […]

 • سالروز زمین لرزه ی بم در سال ۱۳۸۲

  سالروز زمین لرزه ی بم در سال ۱۳۸۲

  شهرستان بم، قدیمی و پررونق مطابق آمار آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۷۵ جمعیت شهرستان بم ۱۹۸۴۳۵ نفر بوده که از آن میان حدود ۴۳ درصد شهرنشین و ۴۷ درصد روستانشین می باشند. این شهرستان در مشرق و مرکز استان کرمان قرار گرفته و مشتمل بر چهار بخش حومه(مرکزی)، ریگان، نرماشیر و […]

 • ابرزمین مملو از زمرد و یاقوت رصد شد

  ابرزمین مملو از زمرد و یاقوت رصد شد

  طبق تحقیقی که تازه منتشر شده، دانشمندان یک سیاره ابرزمینی را رصد کرده اند که ماده اولیه سنگ های گرانبهایی مانند زمرد و یاقوت به وفور در آن یافت می شود.

 • بررسی پرونده نماینده سراوان در جلسه امروز هیات نظارت/ فردا تصمیم‌گیری می‌شود

  بررسی پرونده نماینده سراوان در جلسه امروز هیات نظارت/ فردا تصمیم‌گیری می‌شود

  سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان با اشاره به جلسه این هیات برای بررسی اتفاقات مربوط به نماینده سراوان، گفت که هیات نظارت فردا (چهارشنبه) در جلسه فوق‌العاده‌ای به تصمیم‌گیری در این باره می پردازد.

فضای مجازی

ویکی رسان
اخبار روز مطالب بیشتر »