خبرهای ویژه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۰:۰۴

 کد خبر: 571

آلمان صادرات سلاح به عربستان و امارات را متوقف کرد

به گزارش ایرنا به نقل از منابع خبری حاکیست؛ این تصمیم بعد از مذاکرات احزاب متحد مسیحی و سوسیال دموکرات که قصد تشکیل دولت ائتلافی این کشور را دارند، گرفته شد.   « استفان زایبرت»، سخنگوی دولت آلمان روز جمعه گفت تا زمانی که این دو کشور در جنگ علیه یمن شرکت دارند، تحریم هم […]

آلمان صادرات سلاح به عربستان و امارات را متوقف کرد

به گزارش ایرنا به نقل از منابع خبری حاکیست؛ این تصمیم بعد از مذاکرات احزاب متحد مسیحی و سوسیال دموکرات که قصد تشکیل دولت ائتلافی این کشور را دارند، گرفته شد.

 

« استفان زایبرت»، سخنگوی دولت آلمان روز جمعه گفت تا زمانی که این دو کشور در جنگ علیه یمن شرکت دارند، تحریم هم برقرار خواهد بود.

 

عربستان و امارات و برخی کشورهای منطقه از فروردین ۱۳۹۴ با ادعای حمایت از دولت یمن، جنگ گسترده ای علیه این کشور را آغاز کرده اند. با وجود گذشت بیش از هزار روز از این جنگ و کشته شدن هزاران تن از مردم غیر نظامی در یمن، ائتلاف عربی تاکنون به نتایج دلخواه خود دست نیافته است.

 

سازمان دیده بان حقوق بشر روز جمعه در بیانیه ای خواستار مجازات محمد بن سلمان ولیعهد و وزیر دفاع عربستان به اتهام ارتکاب جنایات جنگی در یمن شد.

 

برخی گزارش ها حاکیست عربستان سعودی در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۵۰ میلیون یورو تجهیزات نظامی از آلمان خریداری کرده است در حالیکه سال قبل این رقم تنها به ۴۲ میلیون یورو رسیده بود.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اخبار بین الملل
ارسال دیدگاه