خبرهای ویژه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۱۲:۰۲

 کد خبر: 4063

حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز (+تصاویر)

به گزارش سرپوش، شاهدان عینی از تیراندازی به سوی جایگاه رژه در اهواز خبر می دهند. برخی منابع از کشته و زخمی شدن تعدادی خبر داده اند.   به گزارش برخی خبرگزاری ها، هم اکنون تعدادی آمبولانس برای انتقال مجروحین به مراکز درمانی در محل حادثه مستقر شده اند.   به گفته شاهدان عینی شماری […]

حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز (+تصاویر)

به گزارش سرپوش، شاهدان عینی از تیراندازی به سوی جایگاه رژه در اهواز خبر می دهند. برخی منابع از کشته و زخمی شدن تعدادی خبر داده اند.

 

به گزارش برخی خبرگزاری ها، هم اکنون تعدادی آمبولانس برای انتقال مجروحین به مراکز درمانی در محل حادثه مستقر شده اند.

 

به گفته شاهدان عینی شماری از مهاجمان مسلح به سمت جایگاه تیراندازی کردند.

 

– گفته می شود، شماری به شهادت رسیده یا زخمی شدند اما آمار دقیقی از تلفات هنوز مخابره نشده است.

 

– به گزارش شبکه خبر، تروریست‌ها از پارک پشت جایگاه به رژه نیروهای مسلح در اهواز تیراندازی کردند.

 

– یک منبع آگاه اعلام کرد: تروریست ها ۴ نفر بوده اند که یک نفر آنها کشته شده است. این منبع آگاه اعلام کرد تعداد شهدا و مجروحین احتمالا ۴ نفر است.

 

۱۰:۱۵/ عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان الاهوازیه هستند

سخنگوی سپاه پاسداران گفت: افرادی که در جریان رژه نیروهای مسلح اقدام به تیراندازی به مردم و نیروهای مسلح کردند وابسته به جریان الاهوازیه هستند.

وی ادامه داد: اقدام آنها برای تحت الشعاع قرار دادن عظمت رژه نیروهای مسلح است.

وی خاطر نشان کرد: چنین اقداماتی پیش از این هم مسبوق به سابقه است و این جریان به سمت کاروان‌های راهیان نور در سال‌های گذشته تیراندازی کرده است.

 

 

۱۰:۱۳/  یا ۵ نفر از عوامل حمله کشته شدند

شنید ها حاکی از آن است که ۴ یا ۵ نفر از عوامل حادثه تروریستی در اهواز توسط نیروهای امنیتی و انتظامی کشته شدند.

 

۱۰:۰۹/ تاکنون مجروح شدن ۲۰ تن تایید شده است

تاکنون ۲۰ نفر زخمی تایید شده است. یک کودک و یک زن در بین مجروحان دیده می‌شوند.

 

۱۰:۰۷/ محافظ فرمانده سپاه استان خوزستان به شهادت رسید

در جریان برگزاری رژه نیروهای مسلح در استان خوزستان، طی یک عملیات مسلحانه، محافظ فرمانده سپاه استان خوزستان به شهادت رسید.

 

۱۰:۰۳/ شنیده شدن مجدد صدای شلیک در اهواز

به گزارش خبرگزاری مهر، صدای شلیک گلوله در محل برگزاری رژه در اهواز پس از حادثه اولیه باز هم شنیده می شود.

 

۰۹:۴۵/ مهاجمان حمله به رژه اهواز گریختند

به گزارش انتخاب، تروریست‌ها موفق نشده‌اند که وارد مراسم رژه شوند و صرفا از فاصله دور بسوی مراسم و یگان‌های رژه رونده شلیک کرده‌اند.

 

اخبار اولیه حاکی از این است که تروریست‌ها جایگاه محل سخنرانی و یگان‌های رژه رونده سپاه را هدف قرار داده‌اند و آمار اولیه از زخمی شدن تعدادی از نیروهای رژه رونده سپاه در این مراسم حکایت دارد.

 

براساس این گزارش، تیم تروریستی پس از تیراندازی به سوی مراسم رژه از محل گریخته‌اند و در حال حاضر نیروهای امنیتی در تعقیب آنها هستند.

 

۰۹:۵۹/ مسوولان خوزستان حاضر در رژه نیروهای مسلح اهواز در سلامت هستند

به گزارش ایسنا، آیت‌الله جزایری، آیت‌الله حیدری، استاندار خوزستان و فرماندار اهواز از جمله مسوولان حاضر در این مراسم بودند که اکنون در سلامت کامل هستند.

 

این حمله تروریستی از پشت جایگاه مربوط به سخنرانان صورت گرفت و گزارش‌های اولیه از این حادثه حاکی از این است که شماری به شهادت رسیدند یا زخمی شده‌اند.

 

سخنگوی سپاه پاسداران :

برگزاری مراسم رژه اهواز بر عهده ارتش بود/ رد خبر شهادت محافظ فرمانده سپاه اهواز/ رد پای عربستان در حادثه تروریستی امروز 

سخنگوی سپاه پاسداران با اعلام اینکه برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز بر عهده ارتش بوده است، گفت: احتمال می‌دهیم جریان الاهوازیه که از سوی عربستان تغذیه می‌شود، در این حادثه دست داشته باشد.

 

سردار رمضان شریف در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، با اشاره به حادثه امروز حمله عناصر تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز گفت: هنوز اطلاعات دقیقی از این حادثه در دست نیست ولی با توجه به اینکه معمولا جریان الاهوازیه چند به کاروان راهیان نور و مراسم‌های مشابه حمله کرده‌اند این احتمال را می‌دهیم که این بار هم حادثه از سوی آنها باشد.

 

وی افزود: جریان الاهوازیه از سوی عربستان تغذیه می‌شود.

 

سخنگوی سپاه پاسداران با بیان اینکه برگزاری مراسم رژه امسال بر عهده ارتش بود، گفت: بهتر است دوستان ارتش در این رابطه اطلاعات دقیق‌تری بدهند.

 

سردار شریف در پاسخ به این سوال که آیا شهادت محافظ فرمانده سپاه اهواز را  تایید می‌کنید، گفت: خیر در این حادثه چند سپاهی مجروح شدند که احتمال شهادت آنها وجود دارد ولی شهادت محافظ فرمانده سپاه اهواز قابل تایید نیست.

 

استاندار خوزستان:

تیم تروریستی حادثه اهواز منهدم شد 

اهواز – استاندار خوستان از انهدام کامل تیم تروریستی حمله کننده به مراسم رژه امروز نیروهای مسلح در اهواز خبر داد.

 

غلامرضا شریعتی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بعد از اینکه افراد مسلح به محل رژه نیروهای مسلح حمله کردند و باعث زخمی و شهید شدن برخی از افراد شدند، نیروهای امنیتی و نظامی و انتظامی حاضر در منطقه به سرعت نسبت به شناسایی و انهدام تیم تروریستی حمله کننده به مراسم اقدام کرد.

 

وی افزود: دو نفر از این افراد کشته شدند و دو نفر دیگر دستگیر شدند.

 

علی حسین حسین زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حادثه صبح امروز تروریستی اهواز در حین برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح اظهار کرد: متاسفانه تاکنون بیش از ۲۰ نفر در این حادثه مجروح شده اند و هشت نفر از نیروهای نظامی شهید شده اند.

 

وی همچنین در خصوص افراد مسلح حمله کننده به مراسم نیز بیان کرد: این افراد چهار نفر با لباس نظامی بودند که چهار نفر از آنها کشته اند و دو نفر دستگیر شدند.

 

 

 

 لحظه مطلع کردن روحانی از حمله تروریستی اهواز هنگام سخنرانی امروز در مراسم رژه تهران

 

 


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار حوادث
ارسال دیدگاه