خبرهای ویژه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۳ - ۱۴:۳۱

 کد خبر: 3794

طرز تهیه شیرینی خرمای شکلاتی

  مواد لازم برای شیرینی خرمای شکلاتی :  کره ۷۵ گرم  شیره خرما ۱ پیمانه تخم مرغ ۱ عدد آرد ۱/۴ و ۱ پیمانه پودر کاکائو ۱/۳پیمانه وانیل ۱/۴ قاشق چایخوری بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری پودر کاکائو و شکلات شیری برای تزیین   طرز تهیه شیرینی خرمای شکلاتی : ابتدا کره را در یک ظرف […]

طرز تهیه شیرینی خرمای شکلاتی

 

مواد لازم برای شیرینی خرمای شکلاتی :

 کره ۷۵ گرم
 شیره خرما ۱ پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد
آرد ۱/۴ و ۱ پیمانه
پودر کاکائو ۱/۳پیمانه
وانیل ۱/۴ قاشق چایخوری
بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
پودر کاکائو و شکلات شیری برای تزیین

 

طرز تهیه شیرینی خرمای شکلاتی :

ابتدا کره را در یک ظرف مناسب ذوب کرده و کنار بگذارید تا خنک شود، سپس شیره خرما، تخم مرغ و وانیل را به آن اضافه کرده و مواد را با همزن، بزنید تا یکدست شود.

در یک ظرف دیگر آرد، بکینگ پودر و پودر کاکائو را ۳ بار با هم الک کنید، سپس آن را در ۳ نوبت به مواد اضافه کرده، خوب هم بزنید تا مواد یکدست و خمیر حاصل شود. خمیر حاصله را جمع کرده و آن را داخل یک کیسه نایلونی قرار داده، به مدت یک ساعت در یخچال استراحت دهید.

 

بعد از یک ساعت خمیر را از یخچال د رآورید. فر را با دمای ۱۸۰ د رجه سانتی گراد روشن کنید. حالا از خمیر گلوله های کوچکی بردارید و آنها را در دست گرد کنید. گلوله ها را بافاصله در سینی فر که داخل آن کاغذ روغنی انداخته اید، قرار دهید.

 

سینی را به مد ت ۲۰ دقیقه د اخل فر بگذارید تا شیرینی ها آماده شوند، سپس آنها را از فر درآورید. بعد از خنک شدن، آنها را از سینی جدا کرده و در ظرف بچینید. شیرینی ها را با شکلات شیری و پودر کاکائو به دلخواه تزیین کنید.

 


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اموزش انواع غذاها
ارسال دیدگاه