هر آنچه درباره حرکات کششی باید بدانید

      ۲۲ بهمن ۱۳۹۶      0       58431 بازدید        

ring2 purchase3 guide9 26 300x200 - هر آنچه درباره حرکات کششی باید بدانید

حرکات کششی خستگی را از بدن خارج می کنند‎

 

حرکات کششی از جمله فعالیت هایی هستند که حتما نیاز نیست یک ورزشکار حرفه ای باشید تا انجامشان دهید. در حقیقت می توان آنها را یکی از اولیه ترین حرکات ورزشی دانست که در خانه، محل کار و در باشگاه های ورزشی می توانید آنها را انجام دهید. حرکات کششی خستگی را از بدن خارج می کنند و باعث می شوند انعطاف بدن بیشتر شود و به مرور زمان کارهایی که نیاز به انعطاف بیشتری دارند را راحت تر انجام دهید. اما این حرکات ممکن است خطرناک باشند و اگر آنها را به درستی و در زمان مناسب انجام ندهید آسیب ببینید. بنابراین بهتر است پیش از آنکه با انجام ساده ترین حرکات ورزشی، آسیب ببینید چند نکته را درباره حرکات کششی بدانید.

 

چقدر باید بدن را بکشیم؟

شاید فکر کنید هر چقدر بدن را بیشتر و طولانی تر بکشید نتیجه بهتری بگیرید. لزوما اینطور نیست. حرکت های کششی را تا جایی که قدرت دارید ادامه دهید و بدن را در حد توان بکشید. یادتان باشد، همیشه به صدای بدنتان گوش دهید. برای شروع، ماندن در هر حرکت برای مدت ۱۵ تا ۳۰ ثانیه کافیست. به این نوع فعالیت، حرکات کششی استاتیک می گویند. حرکات کششی داینامیک ماهیچه های بیشتری را درگیر می کنند و به همان اندازه نیز موثر هستند و می توانید آنها را پیش از ورزش نیز انجام دهید.

 

فرقی نمی کند که کدام حرکت کششی را انجام می دهید، در هر حالت با انجام این حرکات شما باید کشش را در بدنتان احساس کنید. این در حالیست که نباید کشش باعث احساس درد شود.

 

آیا باید قبل از ورزش کردن حرکات کششی انجام داد؟ 

اگرچه در برخی ورزش ها برای گرم کردن هم حرکت کششی انجام می شود، اما ثابت نشده که انجام این حرکات تاثیری در جلوگیری از آسیب دیدن، کشیده شدن عضلات و یا سوزش آنها پس از ورزش داشته باشد. حتی حرکات کششی استاتیک قبل از ورزش اصلی ممکن است عملکرد شما را ضعیف کند. اگر می خواهید برای گرم کردن از حرکت کششی استفاده کنید باید حرکات کششی داینامیک را انتخاب کنید.

 

آیا باید بعد از ورزش کردن حرکات کششی انجام داد؟ 

بهترین زمان برای انجام حرکت کششی بعد از ورزش است. بعد از ورزش به علت گرم بودن بدن، عضلات انعطاف پذیرتری دارید. بنابراین حرکات کششی استاتیک بهترین نتیجه را می دهند. پس از انجام حرکات ورزشی که ضربان قلب را بالا می برد باید با حرکات کششی استاتیک بدن را سرد کنید. این بهترین روش برای پایان دادن به ورزش است.

 

زمان انجام حرکات کششی چه موقع است؟ 

حتما نباید قبل یا بعد از ورزش این حرکات را انجام دهید. حرکات کششی بسیار ساده هستند و بهتر است روزانه چند دقیقه ای به انجام آنها اختصاص دهید. برحسب برنامه روزانه می توانید کشش را زمانی که از خواب بیدار شده اید، یا قبل از خواب و یا حتی زمانیکه در محل کار هستید، انجام دهید. اینکار می تواند از بوجود آمدن دردهای ناشی از خستگی عضلات و بد نشستن سرکار جلوگیری کند.

 

انجام این حرکات را به همه خصوصا افرادی که ساعت کاری زیاد با یک پوزیشن دارند، توصیه می کنیم.

کانال تلگرامی تیرومه
دسته بندی : زیبایی اندام
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

به روایت تصویر

آرشیو »
  • طرز تهیه چیز کیک ماکارونی اسفناج و پنیر
  • طرز تهیه پیتزا زبان
  • طرز تهیه پانا کافی کارامل
  •  طرز تهیه شیر پسته
  • طرز تهیه سالاد کرفس
  • طرز تهیه ته چين هويج
  • طرز تهیه خوراک گوشت
  • طرز تهیه ژله شکری ویژه عید نوروز